معرفی گروه هنرهای رسانه ای

گروه هنرهای رسانه ­ای

گروه هنرهای رسانه­ای دانشکده  صدا و سیما ـ قم مشتمل بر دو رشته آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد است. رشته تهیه کنندگی سیما با گرایش مستند به عنوان اولین رشته آموزشی این دانشکده در سال 1377  آغاز به کار کرده است. در آغاز شکل‌گیری دانشکده صدا و سیما از طریق آزمون داخلی با مجوز سازمان سنجش آموزش کشور، اقدام به برگزاری دوره آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد نموده است. در این رشته از میان طلاب واجد شرایط حوزه­های علمیه سراسر کشور با سطح دو حوزوی ثبت نام بعمل آمده است، که از سال 1386 با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری از دو طریق آزمون اختصاصی و آزمون سراسری، پذیرش دانشجو با تغییر رشته تهیه کنندگی تلویزیون به رشته تولید سیما و افزوده شدن رشته ادبیات نمایشی تداوم یافته است.

رشته تولید سیما

این رشته پس از  رشته تهیه­کنندگی تلویزیونی گرایش مستند، به عنوان اولین رشته آموزشی دانشکده در سال 1386 برگزار گردیده و در راستای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سازمان صدا و سیما اقدام به پذیرش دانشجو از میان طلاب واجد شرایط نموده است.

رشته ادبیات نمایشی با گرایش فیلمنامه­ نویسی

این رشته بعنوان تنها کرسی دانشگاهی در حوزه ادبیات نمایشی با گرایش فیلمنامه آغاز به کار نموده و از سال 1387 اولین دوره پذیرش دانشجو در این رشته انجام پذیرفته است. از دوره سوم برگزاری این رشته در دانشکده صدا و سیما، پذیرش دانشجوی خواهر واجد شرایط از بین دانش آموختگان حوزه‌های علمیه نیز انجام گرفته است.

در گروه هنرهای رسانه‌ای، دانشجو موظف به ارائه دو پایان نامه نظری و عملی (تولید فیلم کوتاه، مستند، برنامه تلویزیونی) در رشته تولید سیما و در رشته ادبیات نمایشی(فیلمنامه نیمه بلند و بلند) می باشد.

تلفن دفتر گروه: 02532904054

پست الکترونیک: mediaarts.ac@gmail.com

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشکده صدا و سیما قم می باشد .